Szkolenie z obliczeń rozprzestrzeniania zanieczyszczeń w powietrzu - 28.10.2020 Webinarium / 29-30.10.2020 Warsztaty on-line
Aby nie utracić zalet szkolenia tradycyjnego, zwłaszcza możliwości przedyskutowania ważnych tematów, i jednocześnie wykorzystać atuty szkoleń on-line (brak dojazdu), wypracowaliśmy nową formułę szkolenia, która obejmuje:
- dzień I: prelekcja (webinarium 28.10.2020 r.) z możliwością zamieszczenia pytań nadesłanych przed szkoleniem oraz zadaniem pytań poprzez komunikator w trakcie szkolenia (pytania otwarte). Przed szkoleniem Uczestnicy otrzymują komplet materiałów do wydrukowania, co umożliwia wygodne notowanie uwag w trakcie szkolenia,
- dzień II i III: warsztaty (pytania zamknięte 29-30.10.2020 r.) omawiane w kolejnych grupach roboczych składających się wyłącznie z prelegenta i Uczestników zgłoszonych przez jednego Zgłaszającego. Warsztaty umożliwiają swobodne przedyskutowanie kwestii ważnych dla Uczestników.
Nowa formuła uzyskała wyjątkowo dobrą ocenę dotychczasowych Uczestników, ponieważ wychodzi naprzeciw potrzebom: zapewnia wiedzę o skomplikowanej metodyce obliczeń i umożliwia omówienie problemów, z którymi na co dzień mierzą się Uczestnicy.
Szkolenie stanowi kompendium wiedzy z zakresu referencyjnej metodyki modelowania stężeń, od ogólnych zagadnień prawnych i matematycznych, do najwyższego poziomu szczegółowości ważnych elementów oceny oddziaływania.
Szkolenie obejmuje weryfikację następujących rodzajów dokumentacji:
- wniosków o wydanie pozwoleń na wprowadzanie gazów lub pyłów do powietrza i pozwoleń zintegrowanych,
- raportów o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko i kart informacyjnych,
- zgłoszeń instalacji z uwagi na emisję substancji do powietrza,
w zakresie metodyki referencyjnej obliczania rozprzestrzeniania substancji w powietrzu.
Szkolenie obejmuje następujące zagadnienia:
- opis metodyki referencyjnej obliczania rozprzestrzeniania zanieczyszczeń w powietrzu, jej wymagań i ograniczeń oraz opis innych metodyk niż referencyjna,
- poprawność danych wejściowych do programu, w tym:
• zagadnień dotyczących terenu,
• standardów jakości powietrza i wartości odniesienia,
• tła zanieczyszczenia powietrza atmosferycznego,
• róży wiatru i charakterystyki stanów równowagi atmosfery,
• współczynnika aerodynamicznej szorstkości terenu,
- prawidłowe wykorzystanie rocznych ocen jakości powietrza opracowywanych przez GIOŚ,
- identyfikację wymagań prawa lokalnego (programów ochrony powietrza),
- weryfikację poprawności danych wprowadzonych do programu, wraz z pokazaniem wpływu konkretnej danej na wyniki rozprzestrzeniania,
- ustalenie zakresu obliczeń,
- weryfikację poprawności obliczeń,
- analizę wyników obliczeń oraz graficznych ilustracji stężeń,
- sposób wykonania obliczeń w przypadku postępowania kompensacyjnego.
Koszt szkolenia wynosi 550 zł netto od osoby.
Prosimy o zapoznanie się z programem i regulaminem Szkolenia oraz o przesłanie formularza zgłoszeniowego znajdującego się na dole strony.
Program Szkolenia
9:30 |
Rozpoczęcie |
9:30÷11:15 |
Charakterystyka modeli matematycznych wykorzystywanych do obliczania rozprzestrzeniania substancji w powietrzu Omówienie danych wejściowych do programu i ich przygotowania: tło substancji, dane meteorologiczne, szorstkość terenu, położenie emitorów, parametry emitorów, wielkość emisji i sposób jej wyliczenia |
11:15÷11:30 |
Przerwa |
11:30÷13:15 |
Weryfikacja poprawności danych wprowadzonych do programu, wraz z pokazaniem wpływu konkretnej danej na wyniki rozprzestrzeniania Zakres, techniki i warianty obliczeń stężeń imisyjnych |
13:15÷13:45 |
Przerwa |
13:45÷15:30 |
Analiza wyników obliczeń rozprzestrzeniania wraz z wynikami graficznymi i ich poprawnością wykonania Sposób wykonania obliczeń w przypadku postępowania kompensacyjnego Istotna zmiana instalacji jako zmiana oddziaływania instalacji na stan powietrza Panel dyskusyjny |
15:30 |
Zakończenie |
Powyższy program jest planowanym przebiegiem Szkolenia przy standardowej intensywności zadawania pytań i może zostać dostosowany do bieżących potrzeb wydarzenia.
Informacja o trenerze
Szkolenie prowadzi Bartosz Kuśmidrowicz wydawca portalu WSZYSTKOOEMISJACH.PL, autor wielu ekspertyz z dziedziny emisji przemysłowych i oddziaływania na powietrze atmosferyczne, w tym opinii wykorzystywanych w postępowaniach sądowo-administracyjnych. Autor dokumentacji środowiskowych, weryfikacji wniosków i biegły w postępowaniach o wydanie pozwoleń, między innymi w procesie dostosowania instalacji do konkluzji BAT. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w dziedzinie obliczeń i sprawdzeń emisji, modelowaniu stężeń imisyjnych, ocenie technicznej źródeł emisji i interpretacji wymagań prawnych. Trener służb ochrony środowiska w zakładach przemysłowych, firm konsultingowych, administracji samorządowej, RDOŚ i środowisk naukowych.
Wyciąg z Regulaminu szkolenia:
§ 2.1. Warunkiem uczestnictwa w Szkoleniu jest dokonanie przez Zgłaszającego zgłoszenia Uczestników w terminie do dnia 23.10.2020 r. włącznie i wniesienie w tym terminie opłaty, o której mowa w § 3 ust. 1. W przypadku braku możliwości zapłaty na podstawie faktury proforma, należy skontaktować się z Organizatorem szkolenia. Liczba miejsc na szkoleniu jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.
§ 4. 3. W przypadku rezygnacji do dnia 23.10.2020 r. włącznie, Zgłaszający nie ponosi żadnych kosztów wynikających ze zgłoszenia. Organizator w terminie 5 dni od rezygnacji dokonuje zwrotu 100% wpłaconej wartości kosztów udziału, którego dotyczy rezygnacja.
§ 4. 4. W przypadku rezygnacji po dniu 23.10.2020 r., Zgłaszający zobowiązany jest do pokrycia 100% wartości netto kosztów udziału, którego dotyczy rezygnacja powiększonych o należny VAT. Organizator w takim przypadku nie dokonuje zwrotu wpłaconej opłaty. W przypadku rezygnacji po dniu 23.10.2020 r. pokrycie kosztów nie upoważnia Zgłaszającego do uczestnictwa w Szkoleniu, ani do uczestnictwa w Szkoleniu w innym terminie, ani jakiejkolwiek innej formy równoważenia kosztu.
Regulamin szkolenia pn. Szkolenie z obliczeń rozprzestrzeniania zanieczyszczeń w powietrzu i sprawdzania dokumentacji - 28.10.2020 Webinarium / 29-30.10.2020 Warsztaty on-line, zwany dalej „Regulaminem”
Niniejszy Regulamin określa zasady organizacji szkolenia pn. Szkolenie z obliczeń rozprzestrzeniania zanieczyszczeń w powietrzu i sprawdzania dokumentacji - 28.10.2020 Webinarium / 29-30.10.2020 Warsztaty on-line oraz uczestnictwa w szkoleniu i wykorzystywania materiałów szkoleniowych.
§ 1
Postanowienia ogólne
1. Przedmiotem szkolenia pn. Szkolenie z obliczeń rozprzestrzeniania zanieczyszczeń w powietrzu i sprawdzania dokumentacji - 28.10.2020 Webinarium / 29-30.10.2020 Warsztaty on-line, zwanym dalej Szkoleniem, jest metodyka referencyjna obliczeń rozprzestrzeniania substancji w powietrzu oraz techniki sprawdzania wniosków o wydanie pozwoleń na wprowadzanie gazów lub pyłów do powietrza, pozwoleń zintegrowanych i zgłoszeń instalacji z uwagi na emisję substancji do powietrza w zakresie metodyki referencyjnej obliczania rozprzestrzeniania substancji w powietrzu. Szkolenie obejmuje następujące zagadnienia:
- opis metodyki referencyjnej obliczania rozprzestrzeniania zanieczyszczeń w powietrzu, jej wymagań i ograniczeń oraz opis innych metodyk niż referencyjna,
- poprawność danych wejściowych do programu, w tym:
• zagadnień dotyczących terenu,
• standardów jakości powietrza i wartości odniesienia,
• tła zanieczyszczenia powietrza atmosferycznego,
• róży wiatru i charakterystyki stanów równowagi atmosfery,
• współczynnika aerodynamicznej szorstkości terenu,
- prawidłowe wykorzystanie rocznych ocen jakości powietrza opracowywanych przez GIOŚ,
- identyfikację wymagań prawa lokalnego (programów ochrony powietrza),
- weryfikację poprawności danych wprowadzonych do programu, wraz z pokazaniem wpływu konkretnej danej na wyniki rozprzestrzeniania,
- ustalenie zakresu obliczeń,
- weryfikację poprawności obliczeń,
- analizę wyników obliczeń oraz graficznych ilustracji stężeń,
- sposób wykonania obliczeń w przypadku postępowania kompensacyjnego.
Metodyka referencyjna oznacza metodykę wskazaną w art. 12 ust. 1 ustawy Prawo ochrony środowiska oraz w rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 26 stycznia 2010 r. w sprawie wartości odniesienia dla niektórych substancji w powietrzu (Dz.U. Nr 16, poz. 87).
2. Organizatorem Szkolenia jest wydawca portalu www.wszystkooemisjach.pl - Bartosz Kuśmidrowicz prowadzący działalność gospodarczą na podstawie wpisu do CEIDG nr 000521399/2014, NIP 898-186-41-57, REGON 341558867 (siedziba Glewo 29A, 87-610 Dobrzyń nad Wisłą), zwany dalej Organizatorem.
3. Zgłoszeniem w rozumieniu Regulaminu jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego Uczestników i jego przesłanie za pośrednictwem strony internetowej http://wszystkooemisjach.pl//416 oraz uiszczenie opłaty za uczestnictwo Uczestników we terminie wskazanym w § 2 ust. 1. Niniejszy Regulamin stanowi integralną część zgłoszenia. Dokonanie zgłoszenia jest wiążącą umową i jest równoznaczne z zapoznaniem się z treścią niniejszego Regulaminu i akceptacją zawartych w nim warunków.
4. Zgłoszenia może dokonać wyłącznie Podmiot, do którego Organizator skierował indywidualną pisemną informację o Szkoleniu lub zaproszenie, albo wyraził zgodę na uczestnictwo, Szkolenie jest bowiem dedykowane konkretnej grupie odbiorców. Organizator zastrzega sobie prawo odrzucenia zgłoszenia skierowanego przez podmioty prowadzące działalność konkurencyjną wobec Organizatora, w szczególności trenerów szkoleń, w tym z zakresu ochrony środowiska i firm konsultingowych. Grupom tym są dedykowane inne szkolenia.
5. Podmiot, który poprzez przesłanie formularza zgłasza uczestnika/uczestników Szkolenia i dokonuje płatności na podstawie otrzymanej faktury pro-forma jest w rozumieniu Regulaminu Zgłaszającym.
6. Osoby zgłoszone przez Zgłaszającego, które mają prawo do udziału w Szkoleniu są w rozumieniu Regulaminu Uczestnikami.
7. Szkolenie odbywa się w formule i w czasie wskazanym przez Organizatora.
8. Szkolenie obejmuje:
- dzień I: prelekcja (webinarium 28.10.2020 r.) z możliwością zamieszczenia pytań nadesłanych przed Szkoleniem oraz zadaniem pytań poprzez komunikator w trakcie Szkolenia (pytania otwarte),
- dzień II i III: warsztaty (pytania zamknięte 29-30.10.2020 r.) omawiane w kolejnych grupach roboczych składających się wyłącznie z prelegenta i Uczestników zgłoszonych przez jednego Zgłaszającego. Warsztaty umożliwiają swobodne przedyskutowanie kwestii ważnych dla Uczestników.
9. Pytania do omówienie podczas I dnia Szkolenia (z zakresu Szkolenia) należy przesyłać na adres: szkolenia@wszystkooemisjach.pl do dnia 23.10.2020 r. Pytania powtarzające się będą aglomerowane.
Rekomendowany przez Uczestnika termin i godzinę rozpoczęcia warsztatów 29-30.10.2020 r. należy zgłaszać za pomocą formularza zawartego na stronie internetowej http://wszystkooemisjach.pl//416 Jeżeli podany termin zostanie wcześniej zarezerwowany przez innego Uczestnika, Organizator zaproponuje inny termin i godzinę w dniach 29-30.10.2020 r. Dla każdego Zgłaszającego Organizator zarezerwuje do 30 min., w godzinach od 7:30 do 17:30, według kolejności zgłoszeń, do wyczerpania przewidzianej puli czasu w ciągu dnia.
10. Webinarium i Warsztaty odbędą się za pomocą platformy cyfrowej. Logowanie do Webinarium wymaga podania trzech informacji:
- imienia (będzie widoczne podczas webinarium),
- adresu mailowego (nie będzie widoczny),
- hasła (nie będzie widoczne).
Dostęp do platformy do Webinarium lub Warsztatów wymaga jedynie skorzystania z przeglądarki Google Chrome (rekomendowana) lub Opera, Safari i Firefox. W razie braku mikrofonu w komputerze Uczestnika lub trudności technicznych, sesja warsztatowa odbędzie się poprzez połączenie telefoniczne.
11. Szkolenie oznacza wyłącznie udział Uczestnika w Szkoleniu polegający na wysłuchaniu treści Webinarium, czytaniu treści materiałów szkoleniowych, zadawaniu pytań. Zabronione jest nagrywanie Webinarium i Warsztatów, ich ponowne odtwarzanie, w szczególności jako inne szkolenie lub część innego szkolenia, spotkania, albo jakiegokolwiek wydarzenia, albo udostępnianie w jakiejkolwiek postaci i w jakimkolwiek celu. Poprzez udział w Szkoleniu Uczestnik nie nabywa praw autorskich do dźwięku i obrazu prezentowanych podczas Webinarium i Warsztatów. Treści te są chronione prawem własności intelektualnej. Zgłoszenie na Szkolenie oznacza akceptację przez Uczestnika prawa Organizatora do ochrony własności intelektualnej Webinarium i Warsztatów oraz zobowiązanie prawne do respektowania tego prawa.
12. Ochroną własności intelektualnej objęte są również materiały szkoleniowe, które Uczestnicy otrzymują przed Szkoleniem lub w jego trakcie (prezentacja wraz z załącznikami). Niedopuszczalne jest udostępnianie przez Uczestnika ww. materiałów szkoleniowych w całości, ani w części, w szczególności jako elementy własnych szkoleń, prezentacji lub w jakikolwiek inny sposób, zarówno w postaci drukowanej, jak i elektronicznej, ani w jakiejkolwiek innej formie. Zgłoszenie na szkolenie oznacza akceptację przez Uczestnika prawa Organizatora do ochrony własności intelektualnej ww. materiałów szkoleniowych oraz zobowiązanie prawne do respektowania tego prawa.
§ 2
Zasady uczestnictwa w Szkoleniu
1. Warunkiem uczestnictwa w Szkoleniu jest dokonanie przez Zgłaszającego zgłoszenia Uczestników w terminie do dnia 23.10.2020 r. włącznie i wniesienie w tym terminie opłaty, o której mowa w § 3 ust. 1. W przypadku braku możliwości zapłaty na podstawie faktury proforma, należy skontaktować się z Organizatorem Szkolenia. Liczba miejsc na Szkoleniu jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.
2. Zgłoszenie zostaje wstępnie zatwierdzone przez Organizatora poprzez przesłanie na wskazany przez Zgłaszającego adres e-mail wiadomości z potwierdzeniem zgłoszenia oraz wystawienie faktury pro-forma.
3. Zgłoszenie zostaje ostatecznie zatwierdzone po wniesieniu przez Zgłaszającego na rachunek organizatora opłaty, o której mowa w § 3 ust. 1.
4. Zamiast Zgłoszonego Uczestnika w Szkoleniu może wziąć udział inna osoba znajdująca się w strukturze Zgłaszającego, pod warunkiem przesłania jej danych drogą mailową w terminie do dnia 23.10.2020 r.
5. Niewzięcie udziału w Szkoleniu przez Uczestnika oznacza rezygnację, o której mowa w § 4 ust. 4 i nie upoważnia Zgłaszającego do uczestnictwa zgłoszonego, ani żadnego innego uczestnika w Szkoleniu w innym terminie, ani jakiejkolwiek innej formy równoważenia kosztu.
§ 3
Koszt Szkolenia i warunki płatności
1. Koszt uczestnictwa jednego Uczestnika w Szkoleniu wynosi 550 zł netto. Cena uczestnictwa w Szkoleniu obejmuje udział w webinarium, materiały szkoleniowe w wersji elektronicznej oraz udział w warsztatach.
2. Płatności, zgodnie z otrzymaną fakturą pro-forma należy dokonać do dnia 23.10.2020 r. na numer rachunku bankowego wskazany na fakturze.
3. Niedokonanie wpłaty jest jednoznaczne z Rezygnacją przez Zgłaszającego i odrzuceniem zgłoszenia przez Organizatora, za wyjątkiem płatności na podstawie ustaleń indywidualnych.
4. Brak Rezygnacji z udziału, o której mowa w § 4 i niewzięcie udziału w Szkoleniu powoduje obciążenie pełnymi kosztami uczestnictwa.
5. W przypadku wykorzystania przez Zgłaszającego Szkolenia do kształcenia zawodowego lub przekwalifikowania zawodowego pracowników oraz finansowanego w całości ze środków publicznych, koszt Szkolenia nie podlega opodatkowaniu vat (świadczenie usług i dostawa towarów ściśle z tymi usługami związane), zgodnie z treścią art. 43 pkt 29 lit c Ustawy z dnia 11.03.2004 r. o podatku od towarów i usług (t.j. Dz.U. 2018 poz. 2174 z późn. zm.).
W innych przypadkach do ceny netto należy doliczyć 23% podatku vat.
6. Zgłaszający, dla którego w myśl ust. 2 koszt Szkolenia nie podlega opodatkowaniu vat dokonując Zgłoszenia jest zobowiązany zaznaczyć w formularzu zgłoszeniowym przesyłanym za pośrednictwem strony internetowej http://wszystkooemisjach.pl//416 opcję „Zwolnienie z podatku VAT - wykorzystanie Szkolenia w do kształcenia zawodowego lub przekwalifikowania zawodowego pracowników oraz finansowanego w całości ze środków publicznych (świadczenie usług i dostawa towarów ściśle z tymi usługami związane) zgodnie z treścią art. 43 pkt 29 lit c Ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (t.j. Dz.U. 2018 poz. 2174 z późn. zm.)”.
§ 4
Warunki Rezygnacji ze Szkolenia
1. Zgłaszający może dokonać Rezygnacji z uczestnictwa zgłoszonych Uczestników w każdym momencie z zachowaniem warunków określonych w poniższych ustępach. Organizator zastrzega sobie natomiast prawo odwołania Szkolenia. W przypadku odwołania Szkolenia przez Organizatora, Organizator poinformuje Zgłaszających o odwołaniu Szkolenia za pomocą poczty elektronicznej i w terminie 5 dni od odwołania Szkolenia dokona zwrotu 100% wpłaconej wartości kosztów udziału, którego dotyczy rezygnacja.
2. Rezygnacji dokonuje Zgłaszający za pośrednictwem listu elektronicznego wysłanego z adresu e-mail, który został podany w Zgłoszeniu, na adres Organizatora.
3. W przypadku rezygnacji do dnia 23.10.2020 r. włącznie, Zgłaszający nie ponosi żadnych kosztów wynikających ze zgłoszenia. Organizator w terminie 5 dni od rezygnacji dokonuje zwrotu 100% wpłaconej wartości kosztów udziału, którego dotyczy rezygnacja.
4. W przypadku rezygnacji po dniu 23.10.2020 r., Zgłaszający zobowiązany jest do pokrycia 100% wartości netto kosztów udziału, którego dotyczy rezygnacja powiększonych o należny VAT. Organizator w takim przypadku nie dokonuje zwrotu wpłaconej opłaty. W przypadku rezygnacji po dniu 23.10.2020 r. pokrycie kosztów nie upoważnia Zgłaszającego do uczestnictwa w Szkoleniu, ani do uczestnictwa w Szkoleniu w innym terminie, ani jakiejkolwiek innej formy równoważenia kosztu.
5. Organizator zastrzega sobie prawo odwołania Szkolenia. W takim przypadku Organizator poinformuje Zgłaszających o odwołaniu Szkolenia za pomocą poczty elektronicznej i w terminie 5 dni od odwołania Szkolenia dokona zwrotu 100% wpłaconej wartości kosztów udziału, którego dotyczy rezygnacja powiększonych o należny VAT.
§ 5
Zasady przetwarzania danych osobowych przez Organizatora oraz prawa przysługujące osobom, których dotyczą dane osobowe
1. Administratorem danych osobowych Uczestników jest Organizator Szkolenia oraz w zakresie adresu e-mail (potrzebnego do zalogowania na Webinarium) dostawca platformy Szkolenia on-line.
2. Dane osobowe przedstawicieli Zgłaszających oraz Uczestników przetwarzane są wyłącznie w celu zapewnienia Uczestnikom udziału w Szkoleniu. Dane osobowe są przetwarzane zgodnie z wymaganiami Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).
3. Podając dane osobowe Zgłaszający oraz Uczestnicy Szkolenia wyrażają zgodę na ich przetwarzanie w zakresie oraz na warunkach określonych w niniejszym paragrafie. Zakres przetwarzania danych na potrzeby Szkolenia jest ograniczony do minimum i obejmuje wyłącznie imię i nazwisko oraz adres e-mail Uczestnika i nr telefonu kontaktowego Zgłaszającego. Przetwarzanie danych osobowych w ramach Szkolenia obejmuje ich wykorzystanie do zapewnienia dostępu do Szkolenia oraz przesłania materiałów szkoleniowych, faktury proforma oraz faktury vat. Dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez Prelegenta oraz Opiekunów Szkolenia.
4. W każdym momencie procesu zgłoszenia Uczestników na Szkolenie oraz po zakończeniu Szkolenia przedstawiciele Zgłaszających oraz Uczestnicy mają możliwość dostępu do podanych przez siebie danych osobowych, żądania sprostowania lub usunięcia danych lub ograniczenia przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Żądanie składa się na adres e-mail szkolenia@wszystkooemisjach.pl lub drogą korespondencyjną na dres siedziby Organizatora.
5. Przedstawicielom Zgłaszających oraz Uczestnikom przysługuje prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
Dane kontaktowe:
Telefon:
+48 781 660 335
+48 60 566 34 32
e-mail:
szkolenia@wszystkooemisjach.pl